September 22, 2020

Fiti FANI nu tarani!

Acum se vor vedea PETROLISTII adevarati! Până la ora meciului de duminică, 21.30, “lupii” îşi invită fanii la antrenamentul oficial de dinaintea partidei, programat pentru sâmbătă, de la ora 19.00, pe stadionul “Ilie Oană”.

E un demers laudabil facut de clubul nostru dar mi-e frica sincer de acest moment. Mi-e frica de huiduieli si de injuraturi la adresa jucatorilor nostri, atitudini care le-ar putea afecta moralul pentru meciul de duminica. Nu de petrolistii adevarati ma tem. In ei am incredere. Pe ei ii cunosc din peluza, de la Strejnic, sau din cele cateva deplasari la care am participat si eu.

Dar la ce coada era la casele de bilete si la cati nepetrolisti s-au metamorfozat peste noapte in lupi, am multe motive sa ma tem. Daca vreti binele echipei noastre veniti cat mai multi sambata. Dar fiti FANI, nu tarani!

TRIMITE SI TU MAI DEPARTE!

POST A COMMENT.