October 17, 2017

Ce vom face cu Pandurii?

Ca orice petrolist imi doresc sa batem. Cu 1-0, chinuit dar sa batem. Avem nevoie de puncte, avem nevoie de moral. Avem nevoie de rezultate.

Dar uitandu-ma pe cifre, entuziasmul se transforma in speranta. Pandurii e singura echipa din liga I neinvinsa dupa 7 etape, ba mai mult are cel mai mare numar de victorii, 6.

In deplasare nu a primit pana acum niciun gol si practica in opinia mea cel mai spectaculos fotbal. Daca asa zisele ziare de sport de la noi n-ar fi ahtiate dupa George Becali, cu siguranta gorjenii ar tine capul de afis.

Tot cifrele spun ca noi n-am pierdut pana acum acasa si am luat un singur gol de la Otelul. Avem un semiesec cu Rapidul dar ce-i drept cu un Rapid venit sa stea cu fundul in poarta. Pandurii nu stiu sa joace defensiv. Dar asta ma bucura. Si ma sperie in acelasi timp. Dar sper si cred ca va fi bine pentru noi. Trebuie sa ii bata si pe ei cineva. Plus ca ei nu sunt obisnuiti sa joace pe o arena cum e a noastra, impotriva suporterilor Petrolului. Daca asupra rezultatului am dubii, atmosfera din tribune sunt sigur ca va fi de vis. Nu are cum altfel. Pana la meci raman emotiile, raman sperantele si intrebarea: Tu ce crezi ca vom face cu Pandurii?